Zelená Strecha | ASAS Prima stavebniny

Zelená Strecha

Extenzívne zelené strechy
Intenzívne zelené strechy

Zelené strechy presahujú význam súčasnej architektúry a budovám v urbanistickom plánovaní pridávajú ďalšiu funkciu. Sú navrhnuté nielen tak, aby do mestského prostredia vrátili zeleň, ale zároveň tak, aby poskytli riešenia pri takých závažných problémoch, ako je zvýšená koncentrácia tepla v mestskom prostredí (tzv. tepelný ostrov) a využitie vody z prívalových dažďov.

Zníženie vplyvu teplotných ostrovov v urbanizovaných oblastiach
Zelené strechy sú jedným z najefektívnejších spôsobov, ako znížiť vyššiu teplotu vzduchu v mestskom prostredí. V lete je teplota tzv. tepelného ostrova v urbanizovaných oblastiach asi o 5 až 7 °C vyššia ako mimo nich. Zvyšuje sa v dôsledku toho, že budovy a cesty absorbujú teplo. Teplota konvenčnej strechy môže byť až o 40 °C vyššia v porovnaní so zelenou strechou. Podľa výskumu, ktorý uskutočnilo britské výskumné stredisko Tyndall Centre for Climate Change, je na zmiernenie vplyvu teplotných ostrovov v urbanizovaných oblastiach potrebné zvýšiť podiel zelene v mestách o 10 %.

Zadržiavanie dažďovej vody 
Veľkou výhodou zelených striech je zníženie objemu kanalizovanej zrážkovej vody, čím sa v lete zníži zaťaženie kanalizačných systémov o 70 až 95 %. Vďaka zeleným strechám sa znižujú, prípadne eliminujú aj náklady na odvádzanie vody z povrchových zrážok, pretože už nie sú potrebné cisterny či podobné zariadenia na zachytávanie zrážkovej vody, ktoré sa používajú pri výdatných dažďoch. Schopnosť zadržiavať zrážkovú vodu pomáha obmedziť negatívny vplyv prívalových dažďov. 

Dodávatelia - BMI Icopal, Knauf Insulation, Sika, Agro CS

 

    

 

                              

Vyberte si z našej ponuky
Stavba
Strecha
Fasáda
Dlažby, betónové ploty
Náradie
Komínové systémy
Farby a laky
Sadrokartónové systémy
Tepelné izolácie
Stavebná chémia
Doplnkový sortiment
Kamenné koberce

Otváracie hodiny
Predajňa Liptovský Mikuláš

Prima Stavebniny s.r.o.
Nová ulica č. 4581/3C
031 01 Liptovský Mikuláš

IČO: 54231558
DIČ: 2121608918
IČ DPH: SK2121608918